X

Abone Sistemi!

Abone olarak yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz.

BABA - Ayın Rengi
Baba!. Hava ne sıcak ne soğuk. Mevsimler sanki sana göre seviyor beni. Üşüyen ellerimi sanki sana doğru yöneltiyor. Çok soğuksun. Tenin pamuk bahçesi gibi bembeyaz. Sanki masada yatan ölü değil de bir melek . Dokunduğum her hücren sanki durmuş beni dinliyor gibi.

Baba sana söz vermiştim ya sana şöyle olucam böyle yükselicem diye. Ben şimdi kimin gözlerinin içine bakıp hangi çatık kaşlı surata anlatıcam? .

 Hangi nasırlı elleri tutup öpücem? . Kimin gece üstünü örtüp söylenicem? . Ben kime seni" benim bir baba var çok sinirli" diyeceğim.?

 Bu ayrılık olmadı. Bu ev sana çok alışmıştı. Bu duvarlar senin bağırmalarını çok sevmişti. Sabah uyandıran alnımdan öpen bir sen yok artık. Seni barındıran hatırlatan ne varsa toz bulutu oldu. Koşarak eve geldiğimde "yine geç kaldın" diyip sorgulayan yok artık beni.

 En acısı da gözlerim artık seni görmüyor. Fotoğraflar seni bana yaşattırmıyor. İçtiğim kahveye eşlik eden yok. Hayallerime ortak olup bana şakalarla ima eden bir ses yok. Beni inandıran bu dünyaya bir sebep artık yok.

 

 

Baba dün doğum günündü. Sana pasta aldım. Mumlarını dikip yeni yaşını kutladım. En sevdiğin koltuğuna oturup en sevdiğin televizyon programını açıp izledik. Ben yine söylenmeye başladım "ne buluyorsun absurt dizilerden" deyip deyip durdum ama sen yine sustun. Bu seferki sussuşun zoruma gitti. Bu saferki gidişin gözlerimden dolu akıttı. Sessizlikler de sesini aramak çok zor baba. Hiç birşey eskisi gibi değil.

Şimdi daha güçlü olmalıyım şimdi başım dik bir şekilde yoluma devam etmeliyim ama nasıl?

 Yıldızlarda parla. Bir gece ansızın kulağıma fısılda. Ve bana "sana çok güvendiğimi unutma" de. Üstümü açık bıraktığımda bana koca sıcak nefesini üflemeyi unutma. Seni seviyorum koca adam. Seni seviyorum elleri nasır kalbi pamuk ve bizim için çabalayan adam. Ardındakileri sakın kafana takma. Onlar senin en büyük eserlerinden biri. Görüşmek üzere... 

Paylaş:
Benzer İçerikler :


NASIL?

NASIL?

Birinci bölümde olaylara nasıl yaklaştığımızın ön yazısı

694

24 Ekim 2019

Anne

Anne

Anneniz hala yaşıyorsa son kez miş gibi sarılmayı unutmayın.

828

12 Mart 2019

Yeter ki Sev

Yeter ki Sev

sen sevmekten bahset bir çayla işi götüreni çok gördük.

643

08 Mart 2019

İstatistikler

Yazar : Esra

Kategori : Özgün Yazılar

Görüntülenme : 1.011

Tarih : 15 Mart 2019 - 13:32

Duyuru

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN LÜTFEN ! ARKADAŞLARINIZA ÖNERMEYİ VE GÜZEL YORUMLARINIZI BEKLİYOR OLACAĞIM...

Sponsor